Wysoko białkowa jaglanka z orzechami dla sportowca

September 23, 2020 by No Comments

Dzisiejszą jaglankę dzielimy z pszczółką 🙂 A z Wami dzielę się przepisem, gdyż to jaglanka petarda, z dużą zawartością białka – bez odżywki! Prawdziwe PALIWO Z ROŚLIN! 

Jaglanka w wersji dla sportowca

Dla kogo powstała ta jaglanka? Dla jednego kolarzy, którego prowadzę pod kątem żywieniowym, ma już serdecznie dość smaku słodkiego, a owoce są pod dostatkiem na inne posiłki 🙂 Musieliśmy zadbać o białko i wyższą ilość kcal posiłku, stąd niecodzienne połączenie.

Co znajdziemy w tej jaglance?

Jaglanka jest lepszym rozwiązaniem od owsianki – tuż przed wysiłkiem! Dlaczego? Płatki jaglane mają wyższy indeks glikemiczny niż owsiane, są łatwo strawne i nie obciążają układu pokarmowego dzięki mniejszej ilości błonnika. Ta jaglanka zawiera odpowiednią dla sportowca ilość białka, węglowodany o wyższym IG, co pozwoli szybciej wykorzystaj energię, kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, cynk, wapń, żelazo – nieźle jak na tak niewielką miseczkę, prawda? 🙂

paliwo z roślin sylwia maksym

Wykonanie jaglanki dla sportowca

  • Płatki jaglane gotujemy w napoju roślinnym, ok 8-10 minut.
  • Po tym czasie dodajemy pokruszone w palcach tofu i miksujemy do uzyskania jednolitej konsystencji.
  • Dosładzamy jaglankę ksylitolem i dodajemy sól.
  • Podajemy wraz z orzechami (można dorzucić owoce sezonowe jeśli masz ochotę – zredukuj wtedy orzechy o połowę i dodaj owoce).

A jakie są Twoje ulubione wersje jaglanek? Napisz pod postem 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *